O firmie Mothers

Mothers Autokosmetyki Historia


Wszystko zaczęło się prawie 40 lat temu od małej puszki z pastą do polerowania. Mimo że opakowanie nie wyglądało zbyt dobrze, a etykieta była przymocowana do niego za pomocą gumki,  w środku znajdowała się niezwykła zawartość.Pierwsza puszka Mag&Aluminium Polish

Mamuśka – twarz firmy Mothers – praktycznie całą swoją młodość spędziła na polerowaniu wszystkiego: od kół z gołego aluminium, elementów chromowanych aż po metalowe wyposażenie jachtów. Przez te wszystkie lata zapracowała sobie na zaszczytne miejsce, będące wypełnieniem litery „o” w logu Mothers. Można ją również podziwiać na każdym opakowaniu oraz na całej naszej stronie.

Firma została założona w 1971 roku.

We wczesnych latach 70-tych, Al Holloway właściciel sklepu Tire City w Południowej Kalifornii uświadomił sobie, że potrzebuje preparatu do nabłyszczania i odświeżania felg magnezowych. Po latach eksperymentowania z odczynnikami uzyskał idealna formułę. Al i jego wspólnik Jack Hampton spotkali się w kafejce, aby zastanowić się nad biznesem związanym z Mag & Aluminium Polish i jego nazwą. Na serwetce zapisali „Mothers” . Dlaczego Mothers? „To jest najczęściej nam zadawane pytanie” – odpowiada Dennis Holloway aktualny prezes i syn założyciela firmy. „Czy nie powinniśmy najbardziej ufać naszym matkom?!” – trafnie puentuje Dennis.

Od samego początku założyciele firmy brali udział w różnych zlotach samochodowych, aby zaprezentować skuteczność swojej pasty. Pomimo skromnego opakowania, wieści o jej skuteczności rozchodziły się pocztą pantoflową w błyskawicznym tempie. Miłośników lśniących kół przybywało, a jej fani zaczęli domagać się  autokosmetyków również do pozostałych części samochodów.

Pierwszy autokosmetyk do lakieru Cleaner & Wax

Obecnie po intensywnych latach badań i eksperymentów linia produktów Mothers rozwinęła się do kompleksowej gamy ponad 30 różnych produktów do pielęgnacji samochodów. Ideą jaka przyświeca marce Mothers jest matczyna miłość do wspaniałych samochodów.

There is no shine like Mothers®.

Ludzie w Mothers® są przekonani, że ludzie spędzają czas na czyszczenia swoich pojazdów to inwestycja w dobrą kondycje i piękno tych samochodów, a dzięki tej filozofii, że poświęcili dziesiątki lat na doskonalenie i przynosząc klientom produkty najwyższej jakości. Stąd też powiedzenie „Nic nie lśni tak jak Mothers”.

 

Dziękujemy że jesteście z Nami!

Dennis Holloway
Prezes firmy Mothers

Mothers historyczny autokosmetyk Cleaner & Wax

Firma Mothers od 2001 roku jest fundatorem najbardziej prestiżowego wyróżnienia w dziedzinie pielęgnacji i projektowaniu samochodów Shine Award. Statuetka została zaprojektowana przez Chip Foosa i wykonana w brązie przez rzeźbiarza Steve Posson. Międzynarodowy skład jury składający się z szanownych członków przemysłu motoryzacyjnego, profesjonalnych hobbystów oraz poprzednich laureatów. Zwycięzca ogłaszany jest podczas największych na świecie targów tuningowych SEMA Show w Las Vegas.